Pływalnie Sportfun w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Zajęcia nauki pływania dla dzieci odbywają się na siedmiu pływalniach w Trójmieście:

  • Pływalnia Stogi, Stryjewskiego 28, Gdańsk Stogi
  • Pływalnia Orunia, Smoleńska 6/8, Gdańsk Orunia
  • Pływalnia Gdynia Karwiny, Staffa 10, Gdynia Karwiny
  • Pływalnia XV Liceum Ogólnokształcącego, Pilotów 7, Gdańsk Zaspa
  • Pływalnia AWFiS, Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk Żabianka
  • Pływalnia MOSiR Sopot, Jana Haffnera 57, Sopot
  • Pływalnia Zespołu Szkół Energetycznych „Energetyk”, Mikołaja Reja 25, Gdańsk

Zobacz grafik zajęć

Jak nauczyć dziecko pływać?

Przyswojenie umiejętności pływania przez dziecko zawsze jest wyzwaniem dla naszych instruktorów. Nie jest to proste zadanie! Nie ukrywamy, że dużo zależy od naturalnych zdolności, odwagi  jak i motoryki, która u każdego dziecka jest inna i rozwinięta na różnym poziomie. Ważna jest też oczywiście chęć, ale to już oczywiście nasze zadanie, żeby dziecko chętnie przychodziło na zajęcia nauki pływania. Dlatego w naszej szkółce pływackiej każde dziecko traktowane jest zupełnie indywidualnie. Począwszy od prawidłowej selekcji i doboru grupy, aż po tempo oraz proces nauki..

Zwłaszcza na pierwszym etapie najbardziej skuteczną metodą jest po prostu nauka przez zabawę! Nigdy, nikogo do niczego nie zmuszamy! Wiemy za to, że prawidłowo skonstruowane lekcje nauki pływania, mogą stać się dla naszych podopiecznych, świetnym sposobem spędzania czasu wolnego i zabawy, a nie ciężkiej pracy i nauki. Kreatywność oraz przyjazne podejście do dzieci sprawiają, że maluchy uwielbiają spędzać czas na pływalni.

Uczymy z pełnym zaangażowaniem! Jeśli wymaga tego sytuacja jesteśmy razem z dziećmi w wodzie, pokazujemy, poprawiamy, korygujemy, innym razem doskonalimy i motywujemy z brzegu basenu. Dzięki temu uczniowie zyskują do nas zaufanie a także poczucie bezpieczeństwa tak potrzebne w procesie nauki pływania dla dzieci.

Jak więc najlepiej nauczyć dziecko pływać? Przyprowadzając je do nas na zajęcia. A my się już wszystkim zajmiemy…

Jakie rozróżniamy u nas grupy zaawansowania?

Kluczowym wręcz aspektem jest prawidłowy dobór grupy w taki sposób, aby dzieci w swoim gronie  czuły się komfortowo, swobodnie, po prostu dobrze…

W grupie, która jest ze sobą zgrana i prezentuje podobny poziom zaawansowania, efektywność nauki jest dużo wyższa. Dzieci są odpowiednio zmotywowane, Żadne dziecko nie czuje się słabsze ani gorsze od  koleżanek i kolegów, dzięki temu nasi instruktorzy mogą się wtedy skupić na systematycznym poprawianiu umiejętności uczniów.

Musimy także pamiętać, że nauka pływania dla dzieci ma także wspaniały aspekt społeczny, gdzie w grupie możemy uczyć się poznawania nowych umiejętności, gdzie jednak tak jak w życiu nie wszystko od razu nam wychodzi. Kształtujemy przez to charakter dziecka, dyscyplinę i systematykę.

Do jakiej grupy najlepiej pasuje Twoje dziecko?

Odpowiedz na te pytanie najczęściej podejmujemy po kilku kolejnych krokach.  Pierwszym kluczowym jest po prostu rozmowa tzw. „wywiad”  z rodzicem, w której  pytamy się o wiek dziecka, umiejętności pływackie, wcześniejsze doświadczenia. Rozmowa jednak nie zastąpi sprawdzenia realnych umiejętności jak i stopnia oswojenia z wodą potencjalnego ucznia. Dla tego oczywiście zawsze zapraszamy na lekcję próbną, która świetnie zobrazuje na jakim etapie nauki pływania jest nasze dziecko.

Oczywiście biorąc pod uwagę dobór grupy, kierujemy się także takimi aspektami, jak odpowiednia lokalizacja, termin, jak i często równolegle pływające rodzeństwo czy też rodzic.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

A może już jesteś przekonana/przekonany i chcesz zapisać swoje dziecko
do naszej szkoły pływania?

Efektywna nauka pływania dla dzieci w Trójmieście

 

Pozytywne nastawienie. Nawet najwspanialszy trener pływania, nie da rady nauczyć pływać dziecka, które jest nie chętne, ma złe doświadczenia lub po prostu brakuje mu motywacji. Dlatego też naszą rolą jest zmotywować, pokazać, że to świetna zabawa i oczywiście pozytywnie wzmacniać, poprzez nagradzanie czy chwalenie. Jeżeli wcześniejsze wspomnienia związane z nauką pływania dla dzieci kojarzą Ci się źle bądź nudno, to my potrafimy to zmienić.

Kreatywność. Nauka pływania dla dzieci jest efektywna, kiedy lekcje są prowadzone przez pomysłowych instruktorów, którzy kreatywnie i umiejętnie, potrafią poprowadzić zajęcia w formie zabawy. Nie ukrywamy, że do tego też potrzebny jest urozmaicony sprzęt do nauki, zmienność przyborów, jak i metod. Dobry trener tak ułoży lekcję, że nawet prosta zabawa, ma ukryty tok treningowy i metodyczny sens.

Systematyczność. Każda nowo nabyta umiejętność wymaga czasu i konsekwencji, tak samo jest z nauką pływania dla dzieci. Systematyka jest wskazana, gdyż tylko wtedy dzieci mogą poczynić znaczące postępy. Tu też dużą rolą wykazują rodzice, żeby po prostu nie „odpuszczać” ponieważ początki czasami bywają trudne. Trudności jednak szybko przeobrażają się w sukces  i pewność dziecka, przenosząc je także na inne dziedziny życia.

Co wziąć ze sobą na zajęcia?

Dzieci od 4 roku życia:

-czepek

-strój kąpielowy/kąpielówki

-okularki pływackie

-ręcznik

-klapki

-kosmetyki pod prysznic

Dzieci w wieku 6 miesięcy- 3 lata:

-dwa ręczniki, może być szlafrok jeśli posiadamy- przyda się do opatulenia bobasa po kąpieli

-specjalna pieluszka do wody

-żel do mycia oraz olejek, krem (nie balsamujemy dziecka przed zajęciami)

-jeśli dziecko już maszeruje: klapeczki, lub specjalne buty do wody (zdejmowane przed wejściem do basenu)

Dla rodzica/dorosłego:

-czepek

-strój kąpielowy/kąpielówki

-okularki pływackie

-ręcznik

-klapki

-kosmetyki pod prysznic